Zejména pak kamery s nočním viděním. Naprosto unikátní záběry největšího divokého prasete světa, které sice není nijak vzácné, zato se umí výborně skrývat před lidmi, přesto vznikly teprve na sklonku minulého roku.
Kameru totiž nestačí umístit jen tak někam do pralesa, vědci musí nejdřív zjistit, kudy sledovaná zvířata nejčastěji chodí a kde je šance na úspěch největší. Skrytě žijící prase pralesní pátrání vědců dlouho odolávalo. Na jejich první úspěšné záběry tohoto tajemného tvora se nyní můžete podívat i vy (tady).
Zatímco prase pralesní nenechává nikoho na pochybách, čím je, miniaturní prase zakrslé připomíná své příbuzné jen vzdáleně. Tak trochu se totiž podobá jihoamerickým hlodavcům, což je výsledkem podobného prostředí, v němž žije a způsobu života.
Toto roztomilé prasátko je tak vzácné, že mu zoologové věnují maximální pozornost a snaží se ho zachránit i odchovem v zajetí a následným vypouštěním do přírody na místa, kde kdysi žilo. A právě na tato do přírody vrácená prasátka se můžete podívat na našem videu.