Australské vnitrozemí je z velké části horká vyprahlá krajina, poušť, travnatá či křovinatá step. Přesto není mrtvá. Podobně jako v africké savaně zde žijí tzv. velcí spásači. Jenže v Austrálii nežijí žádní kopytníci (antilopy, zebry apod.) jako v Africe. Zastupují je tu velcí klokani. Museli se přizpůsobit nedostatku vody, skrovné potravě a extrémnímu horku. Podívejte se, jak se v takovém prostředí klokanům žije.
Samci velkých klokanů spolu moc nekamarádí – právě naopak, jako většina samců spolu soupeří o teritorium, zdroje potravy a o samice. Protože se pohybují po zadních, používají k soubojům především přední končetiny, vlastně je to takový napůl box a napůl zápas. Občas ovšem použijí i zadní nohy a jejich zápas se mění v kickbox. Podívej se tady.
Najít kousek stínu není v australské buši snadné. Přes veškeré přizpůsobení tak i klokanům může hrozit přehřátí. Ti nemají k dispozici bazén ani nějakou řeku či tůň, v níž by se mohli ochladit. A tak využívají své vlastní zdroje tekutin. Olizují si útlá předloktí předních končetin, na nichž mají tenkou, bohatě prokrvenou kůži. Jak se sliny vypařují, krev v cévách se ochlazuje a následně je rozváděna do celého organismu. Podívej se tady.