Astronomická družice SOHO, která již téměř deset let monitoruje Slunce ve vzdálenosti 1,6 milionu kilometrů od Země, zachytila také snímky 900 malých komet, které skončily v rozžhavené hmotě naší hvězdy. O většinu z těchto objevů se zasloužili amatérští astronomové, kteří důkladně prohlížejí snímky, které družice posílá do pozemního řídícího centra.
Astronomická družice SOHO (Solar and Heliospheric Observatory) byla vypuštěn koncem roku 1995 a krátce nato byla umístěna do ideální stabilní pozice, kde může balancovat mezi gravitačními silami Země a Slunce. Zůstává tak vzdálená přibližně 1,6 milionu kilometrů od naší planety a neustále monitoruje Slunce.
O objev velké většiny těchto komet se zasloužili amatérští astronomové z celého světa, kteří důkladně analyzují fotografie, pořízené dalekohledy družice. Do toho programu se může zapojit každý, takže i vy se můžete stát objeviteli komety, i když v poslední fázi jejího života. Více informací můžete získat na adrese ares.nrl.navy. Dokonce byla vyhlášena i tipovací soutěž, kdy bude objevena „sebevražedná“ kometa s pořadovým číslem 1000.