Výběr barev
Kromě klasických šedě zbarvených korel se žlutou chocholkou jsou dnes už zcela běžně chovány korely bílé, strakaté, perlové atd.
Chovné zařízení
V bytě potřebují minimálně metrovou klec, menší může být pouze v případě, že jsou z ní ptáci každodenně vypouštěni, aby se prolétli. Vhodnější však je zahradní voliéra o délce kolem tří metrů (2 - 3 m), ve které mají dostatek volného prostoru k letu. Hnízdní budky s vletovým otvorem o průměru osm až devět centimetrů mají mít rozměry 25 x 25 x 40 cm.
Krmení
Základem je běžná směs pro papoušky, která obsahuje semínka slunečnice, pšenice, lesknice, loupaný i neloupaný oves, proso, nezralé klásky obilí i trav, dále zelené krmení, jako jsou listy pampelišky, ptačinec, ovoce a zelenina, případně i bobuloviny podle individuální chuti jednotlivých ptáků. K okusování jim předkládáme větvičky ovocných i jehličnatých stromů a v době hnízdění nezapomeneme na klíčené zrní, vaječnou míchanici nebo namočené bílé pečivo.
Rozmnožování
U korel rozpoznáme velmi snadno samečka od samičky - samečkové mají jasně žluté lícní skvrny, zatímco na žlutošedých lících samiček jsou tyto skvrny neznatelné. Korely můžeme držet po párech, a to i společně s dalšími mírumilovnými ptáky. Nejčastěji se chovají s andulkami, neboť mají podobné nároky. Samička klade do budky čtyři až sedm vajíček a sedí na nich 21 dní.
Pozor!
Chcete-li korely chovat ve venkovní voliéře, nezapomeňte ptákům zajistit zastíněné místo. Také dbejte, aby klec nestála v trvalém průvanu.