Rivalita výrobců známých limonád je dobře známá a její stopy najdeme i na internetu. V tomto případě konkrétně na oficiálních webových stránkách obou společností, kde tvůrci mysleli i na děti - nabídkou her zdarma. Která limonáda je lepší? To rozsuďte sami. Na webu Pepsi najdete například hru Soccer Shootout neboli Fotbalový rozstřel. Začíná se klasicky penaltami, po kterých následuje střelba z obtížnějších úhlů.
DOBRÝ TIP: COCA-COLA VERSUS PEPSI
V každé úrovni máte pět střel a do další postoupíte pouze tehdy, když aspoň jednou brankáře překonáte. Střílí se tak, že nejdřív kliknete na střelce a čekáte, až se zleva přikutálí míč. Pak znovu kliknete a držíte levé tlačítko myši stisknuté do chvíle, kdy chcete míč napálit. Úhel a síla střely záleží na pohybu myši i na tom, v jakém momentě tlačítko uvolníte. Není to žádná legrace, takže kdo chce dávat góly, musí hodně trénovat. Podobně jako fotbal si na stránkách Pepsi můžete vyzkoušet také baseball či závody Formule 1. Co je k mání na webu Coca-coly? Třeba sympatická "relaxačka" nazvaná "Ice Cube Crusher". Vžijte se do situace zátky plovoucí v kelímku (s čím asi?), na kterou doráží agresivní kousky ledu. Musíte se jim buď vyhnout, nebo je rovnou odstřelit. Polohu měníte myší, pálíte tlačítky S (doleva), F (doprava), D (dolů) a E (nahoru). Jakou se po náročném hráčském zážitku svlažíte limonádou, záleží jen na vás. Může to být třeba ta neznačková oranžová ze supermarketu.
http://www.pepsi.com/downloads/games/index.php#
http://www.coca-cola.com/usa/games/index.html
FÍGL: JAK OŽIVIT SOUBOR
Ruce jsou rychlejší než hlava. Většinou tedy aspoň při práci na počítači. Nebo se vám snad nikdy nestalo, že jste z nějakého (blíže nevysvětlitelného) důvodu smazali soubor, o kterém jste již o vteřinu později bezpečně věděli, že ho budete potřebovat? Počítač se u operací jako mazání či formátování sice neustále ujišťuje, zda opravdu chcete udělat to, co děláte (já vím, většinou tyto dotazy lezou na nervy), mozek "běžící" na volnoběh však lehce dokáže překonat i tyto překážky. Co tedy dělat, když potřebujete obnovit jednou smazaný soubor?
Obvykle ho najdete v odpadkovém koši - ale pokud je i ten vysypaný, nezbývá než si pomoci jinak. Jak? Smazané soubory obvykle z harddisku ani z jiného paměťového média nezmizí, dokud je nepřemažete jinými daty. Z toho plyne, že pokud máte na disku dost volného místa a pokud neuplynula od smazání některého souboru příliš dlouhá doba, je celkem slušná pravděpodobnost, že se i smazaný soubor podaří obnovit. Programů umožňujících tuto celkem jednoduchou operaci je několik, jedním z nich je například japonský freeware Restoration. Jeho výhodou je snadné ovládání a pak malá velikost, takže si ho lze v případě náhlé nouze stáhnout doslova za pár vteřin. Když pomoc, tak nejlepší je ta rychlá.
http://hccweb1.bai.ne.jp/~hcj58401
HRA ZADARMO: KOULOVAČKA
Při pojmu trojrozměrná hra si každý představí násilnou zábavu pro starší hráče, ve které se nešetří brutalitou ani municí. Ke trojrozměrné koulovačce, která se odehrává na internetu, ale můžou rodiče bez problému pustit i ty nejmenší hráče. V arénách internetové koulovačky totiž nepobíhají žádná monstra ani zločinci, ale malé děti v kuliších, a nestřílejí po sobě žádnými bazukami ani plamenomety, ale sněhovými koulemi. Ve hře naleznete několik prostorů, ve kterých budete pilovat jak přesné míření, tak pečlivou strategii - občas se před útočníkem schováte za roh domu, jindy vám jako úkryt poslouží třeba sněhulák.
http://www.miniclip.com/snowfight.htm