Co je pokladem: Na památníku J. Š. Baara je řada nápisů. Pokladem je název obce od písmene K na levé straně pomníku (při čelním pohledu).
Jak se tam dostat: Z Domažlic jděte po červené turistické značce k Chodovu. Projděte obcí až k místu u rozcestníku turistických tras, které se nazývá Výhledy. Zde v zatáčce u silnice stojí památník J. Š. Baara. Alternativně se k němu dostanete po silnici z Domažlic, Chodova nebo Klenčí pod Čerchovem.
Zajímavosti v okolí: Mohutný kamenný památník připomíná kněze a spisovatele Jindřicha Šimona Baara, který se narodil roku 1869 v Klenčí pod Čerchovem. Ve škole vám možná připomenou, že Baar psal o životě na Chodsku. Dnes téměř zapomenutý kraj na okraji pohraničního Českého lesa však skrývá i zajímavější věci. V Domažlicích si můžete připomenout, že zdejší region byl kdysi výspou českých Chodů uprostřed německého osídlení. V Chodském muzeu na místním hradě se například dozvíte, že hraničáři se nevyskytují pouze ve fantasy knihách. Chodové totiž ve středověku plnili funkci strážců českých hranic, za což mohli ve 14. až 17. století užívat výsad osobních svobod. Toto povolání se promítlo i do znaku Chodů, jímž jsou hraničářské boty.
Avšak po potlačení českého stavovského povstání byli Chodové prodáni německému šlechtickému rodu Lamingerů a byla jim upřena jejich práva. To vyvrcholilo rebelií a popravením jednoho z jejich vůdců - Jana Sladkého Koziny. Ale přenesme se do dnešní doby. V Domažlicích stojí za vidění nádherné historické náměstí nebo Chodské slavnosti, které letos proběhnou od 13. do 15. srpna. Při nich můžete slyšet nejen tradiční chodské dudácké kapely. Nedaleko města se můžete vykoupat ve vyhlášeném rybníku Babylon, nebo si zde půjčit šlapadla, zahrát si fotbal, tenis a další sporty. Za zmínku stojí také návštěva hradních zřícenin Starý Herštejn a Rýzmberk nebo majestátný zámek a hrad v Horšovském Týně. Určitě se také projděte zdejší zalesněnou krajinou Českého Lesa s "přehlídkou" rozhleden a zřícenin, nebo v blízkém okolí Domažlic s mnoha rybníky.