Co je pokladem: Nad vstupem do objektu zříceniny je vyryt letopočet. Pokladem je rok, který je tam vytesán.
Jak se tam dostat: Jděte po červené turistické značce z Turnova k hradu Frýdštejn, nebo také po červené z Malé skály. Můžete sem dojít i po modré z Rychnova u Jablonce nad Nisou. Alternativně se k Frýdštejnu dostanete z Rychnova nebo z Malé Skály po silnici. Letopočet je nad vchodem do Frýdštejna.
Zajímavosti v okolí: Na vysokém pískovcovém ostrohu stojí zřícenina jednoho z nejzajímavějších skalních hradů Českého ráje. Ruiny Frýdštejna jsou charakteristické svou 15 metrů vysokou věží, která tvoří dominantu celého okolí. První zmínka o hradu, který původně patřil šlechtickému rodu Markvaticů, pochází již z roku 1385. O hradu, který byl na konci 16. století již téměř neobyvatelný, se vyprávějí podivné historky. Mezi nimi vyniká zejména příběh o Janu Eleazaru Kittelovy, jenž zde měl podepsat smlouvu se samotným ďáblem. Přestože historka o tomto "severočeském Faustu" nemá se skutečností nic společného, jedinečná a tajemná atmosféra tohoto hradu dosud láká nejen návštěvníky, ale také filmaře. Natáčela se zde například pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci.
Směrem k Malé Skále leží další ze skalních hradů - Vranov, nazývaný někdy Pantheon. Jedná se nejdelší stavbu podobného typu u nás. Objekty bývalého šlechtického a strážního sídla se totiž na skalách rozprostírají v délce téměř 400 metrů! V 19. století nechal tento hrad přestavět do tehdy moderní romantizující podoby jeho majitel - textilní podnikatel František Zachariáš Römisch. V nedaleké Malé Skále dnes najdete zámek, který slouží jako hotel. V nádherném prostředí mezi strmými skálami se pod ním každoročně pořádá známý rockový festival Benátská noc.