Během roku žijí sovice sněžní samotářsky, ale v době hnízdění vytvářejí pár, který se společně stará o mláďata. Větší část "práce" však leží na samici: ta vyhrabe na nějaké vyvýšenině, ze které bude mít dobrý rozhled, mělký důlek, do kterého naklade 3 – 11 vajec. Jejich počet závisí na tom, jak dostupná je potrava – tedy, jak se můžete dočíst v ABC 25/2018, jak početní jsou toho roku lumíci. Vajíčka zahřívá sama, zatímco samec se stará, aby nehladověla, a nosí jí potravu. Mláďatům pak už krmí oba rodiče. Oba také svoje potomstvo svorně brání před případnými nepřáteli. A to velmi statečně a účinně. Na následujícím videu se můžete podívat, jak pár sovic ubránil hnízdo před dvojicí vlků:
Severskou tundru neobývá jen sovice sněžní, spolu s ní tu žijí i další dva druhy velkých sov, puštík vousatý (Strix nebulosa) a sovice krahujová (Surnia ulula). Všechny se živí drobnými hlodavci, které loví podobným způsobem: Svou kořist vyhlížejí z nějakého vyvýšeného místa, a jakmile ji objeví, v naprosté tichosti na ni zaútočí.
Ale jak známo, když dva dělají totéž, není to totéž. Platí to samozřejmě i pro trojici. Na následujících zpomalených záběrech útoku sovu na hraboše je dobře vidět, že nejlépe je k tomu vybavena sovice sněžní. Sovice krahujová musí po útoku vyrovnávat let, ale úlovek nepustí. Chudák puštík, ten může být rád, když se vyhrabe ze sněhu.