Sonda Cassini se ke konci dubna 2017 vydala do míst, do kterých se uplynulých 13 let neodvážila – do mezery mezi Saturnem a jeho prstenci. Slavné prstence vypadají jako jeden útvar, ale ve skutečnosti jsou tvořeny obrovským množstvím malých objektů o velikosti prachu až po balvany velké jako dům. Cassini se bude pohybovat v mezeře mezi prstenci a planetou. Před případnými srážkami s menšími prachovými částicemi se má krýt svou velkou anténou, která slouží pro komunikaci se Zemí.
Celkem čeká sondu 22 posledních oběhů okolo Saturnu. Podívá se podrobně nejen na prstence, ale také na póly Saturnu. Při posledním oběhu bude 15. září navedena do atmosféry planety, kde shoří. Sondě dochází palivo pro korekce dráhy a NASA nechce riskovat, že v budoucnu dopadne na některý ze Saturnových měsíců, na kterém mohou být podmínky k životu.
Cassini získala nejen spoustu informací o Saturnu ale také o jeho měsících. Odhalila třeba ledové gejzíry u měsíce Enceladus nebo jezera z tekutého metanu a etanu na povrchu měsíce Titan.