Redaktoři časopisu ABC na počítačích nejen připravují časopis, ale také bloudí ve virtuálních světech her, sledují videa, poslouchají hudbu nebo brouzdají po internetu. Že k tomu potřebují myš a klávesnici, to je jasné každému.
Už tak zřejmé ale není, jakou značku nebo model si vybrat. Všechny dělají to samé – na klávesnici budete prostě vždy ťukat do kláves a myš poslouží k pohybu kurzoru po monitoru. Přitom jsou tu ale zásadní rozdíly v odolnosti, hlučnosti a přesnosti.
Drsná trojka: Sluchátka, klácesnice a myš
Prozkoumali jsme klávesnici, myš a sluchátka značky HyperX od firmy Kingston. Stejnou trojici jsme testovali letos v lednu, jen byla od firmy Logitech. Shodně jsme vybrali zaměření na hraní her, a to z toho důvodu, že právě při hraní se dobře testuje odolnost a trvanlivost výrobků. Ty s logem HyperX jsou zaměřené na esportovce a profesionální hráče, takže zběsilé hraní Fortnite by na nich nemělo nechat trvalé následky.
Hyper sestava
Celá sestava nezklame. Nejslabším článkem se stává myš, která pouze pro hraní vystačí obstojně. Její využití pro ostatní operace s počítačem je spíše problematické. Klávesnice i sluchátka dělají svému výrobci čest a při srovnání s konkurencí obstojí více než dobře jak ve výši ceny, tak kvality. Vzhledem k tomu, že na trhu nejsou klávesnice, myši a sluchátka HyperX tak dlouho, jde o solidní výsledek.
Klávesnice Alloy Origins
Hliníková klávesnice Alloy Origins s cenovkou kolem tří tisíc je jedním slovem skvělá. Vlastní vahou drží na stole a mechanické spínače jsou ukryté 1,8 mm pod klávesnicí, namísto obvyklých 2 mm. Ve výsledku jsou rychlé a nenutí prsty k silnému tisknutí, zároveň však poskytují příjemný odpor. Zejména hráči rychlých akcí budou s Origins spokojení. Co ale celé klávesnici ubírá body je nedostatek programovatelných kláves.
Bezdrátová myš Pulsefire Dart
Bezdrátová myš Pulsefire Dart má programovatelných tlačítek rovnou šest. Rozměry ji určují především pro uživatele s větší rukou. I když používání ve hrách nebylo úplně špatné, při práci například s grafickými programy nebo ve střižně videí se kurzor sekal a zpožďoval. „Odkladiště“ na palec pravé ruky z měkkého materiálu nepůsobí příliš trvanlivě, což u myši s cenou kolem dvou a půl tisíce korun zamrzí.
Sluchátka Cloud Flight S
Zatímco bez myši HyperX bychom se obešli, bez sluchátek Cloud Flight S s pěticentimetrovými měniči (reproduktory) už ne. Poskytují vynikající výkon jak ve standardním režimu, tak při zapnutí virtuálního prostorového zvuku 7.1.
Zejména ve hrách a filmech zvukovou kulisu jak se patří oživí. Stavba „talířů“ na uchu v sobě dokonce obsahuje komory pro vyrušení zkreslení zvuku při hlasitých efektech. Tohle jsou prostě a jednoduše sluchátka, která hráče nezklamou.
Nabíjení bez drátů
Jak myš Pulsefire Dart tak sluchátka Cloud Alpha S je možné nabíjet pomocí kabelu, ale také bez něj. Slouží k tomu podložka Chargeplay Base, která podporuje přenos elektřiny vzduchem na základě standardu Qi.
Funguje to podobně jako indukční plotna v kuchyni, s tím rozdílem, že zde se energie využívá při nabíjení spotřebiče. Je to příjemné a elegantní řešení, při kterém nemusíte neustále hledat nabíjecí kabel. Nabíjení je ale pomalejší a musíte si dávat pozor, aby zařízení na podložce sedělo skutečně přesně.