Přes počítač na počítače
Věděli jste, že na počátku naší dnešní digitální doby stál stroj, kterému se podařilo dešifrovat komunikaci mezi Hitlerem a jeho generály během druhé světové války? A že se díky němu pravděpodobně podařilo zachránit nespočet životů a zkrátit válečné utrpení? Zavítejte do fascinující historie počítačů, do světa technologie měnící se s rychlostí, která nemá obdoby.
A nemusíte se jen ohlížet do minulosti. Virtuální prohlídka v muzeu výpočetní techniky v anglickém Bletchley (klikněte sem) začíná na počátku doby výpočetní technologie a končí v současnosti. Muzeum se pyšní asi 50 000 artefakty a vlastní největší sbírku fungujících historických počítačů na světě.
Muzeum v Oxfordu: Nej vědecké objevy
Virtuální prohlídka Muzea historie vědy Oxfordské univerzity (klikněte sem) nabízí fantastické exponáty některých z nejdůležitějších objevů v historii vědy. Muzeum vlastní sbírky vědeckých artefaktů od dávného středověku.
Prohlédněte si historické periodické tabulky, nástroje, díky kterým spatřil světlo světa lék penicilin, rádio z roku 1896 nebo třeba tabuli, kterou používal Albert Einstein na přednášce v Oxfordu v roce 1931. A pro zajímavost: Muzeum nabízí virtuální prohlídky od roku 1995. V Oxfordu prostě vždy předbíhají svou dobu.
Výše a rychleji: Fascinující letadla
Národní muzeum vojenského letectva Spojených států amerických v Ohiu (klikněte sem) je největším a zároveň nejstarším muzeem vojenského letectví na světě. Vystavuje více než 360 letadel a množství leteckých artefaktů i zbraní.
Virtuální prohlídka vás provede celým rozlehlým areálem, uvidíte vyřazená letadla, která sloužila sloužila během druhé světové války nebo ve Vietnamu. A zavítat můžete také k prezidentským letadlům Franklina D. Roosevelta, Harryho Trumana, Dwighta D. Eisenhowera, Johna F. Kennedyho a Richarda Nixona.
Za dveřmi v NASA
Ve slavném výzkumném středisku NASA Langley Research Center ve Virginii ve Spojených státech (klikněte sem) se seznámíte se s nejdůležitějšími technologickými vynálezy v historii lidstva. Užijte si simulaci letů, prozkoumejte místo, kde vědci provádějí přistávací a nárazové testy nebo kde kdysi cvičili astronauti Apolla.
Zavítejte do aerodynamického tunelu nebo laboratoře, kde jsou vyvíjeni roboti i kosmické lodě, které možná jednou vyrazí do vesmíru. Ve výzkumném centru se totiž vedle kosmických lodí věnují také vývoji a testování letadel. Nezapomeňte se proto mrknut i do hangáru s letadly.
Pokud jste vesmírní fandové, určitě si také nenechte ujít virtuální podívanou v Space Center v Houstonu. Vesmír můžete zkoumat díky aplikaci, kterou najdete zde. Je zdarma a k dispozici pro uživatele iOS i Android.
Virtuální realita a svět kolem nás
Národní přírodopisné muzeum ve Washingtonu D.C. (klikněte sem) je jedním z nejnavštěvovanějších muzeí na světě a nabízí úžasnou virtuální prohlídku. Zavede vás např. do síně savců, do hmyzí ZOO nebo za obřími dinosaury.
Muzeum v sobě ukrývá přes 146 milionů exemplářů od rostlin, zvířat, minerálů, hornin, meteoritů až po lidské ostatky. Dveře návštěvníkům se dnes v jednom z nejpopulárnějších muzeí světa poprvé otevřely v roce 1910.