O víkendu vypustí agentura NASA vesmírnou observatoř SIRTF, která se tak připojí ke slavnému Hubblovu teleskopu a observatořím Chandra a Compton. SIRTF (Space Infrared Telescope Facility) se stane největším a nejcitlivějším infračerveným teleskopem, jaký byl kdy poslán do kosmu, a bude zkoumat zatím neznámé kouty vesmíru.
Observatoř SIRTF by měla být podle plánu vynesena do kosmu raketou Boeing Delta 2 v sobotu z mysu Canaveral na Floridě. Teleskop pak bude ve vesmíru obíhat dva až pět let s cílem detekovat infračervenou energii (teplo) vyzařovanou z hvězd, galaxií a planet.
Vypuštěním SIRFTu bude dokončen program velkých observatoří agentury NASA. Každý ze čtyř těchto observatoří studuje vesmír na jiných vlnových délkách. Hubblův vesmírný teleskop sleduje viditelné světlo, observatoř Chandra rentgenové paprsky a observatoř Compton zase paprsky gamma. Posledně jmenovaná však přestala sloužit již v roce 2000. V roce 2007 by měla také Evropská vesmírná agentura vypustit svůj infračervený teleskop, a to je ještě větší než tento agentury NASA.