Gandalf v nesnázích
Bílý koncil zatím jenom mluvil. Dokonce i v Pánu prstenů se, s výjimkou Gandalfa, žádný z jeho členů nechopil zbraně. Elrond sice v prvním dílu Hobita nemilosrdně zmasakroval pár skřetů a vrrků, ale v pokračování ho čeká mnohem více akce. Spolu s Gandalfem, Galadriel a Radagastem pronikne do Dol Gulduru. Tam na ně ale čekají Nekromantovi pohůnci v plné síle a polní… a s Gandalfem to na chvíli nebude vypadat dobře.
Medvědodlak Medděd
Muž a medvěd v jenom pomůže trpaslíkům doprovázeným čarodějem a hobitem na jejich cestě k Osamělé hoře. Ve filmu trochu víc než v knize. Medděd nemá skřety nijak zvlášť v lásce a z jednoho dokonce vytáhne důležitou informaci. Jak jinak, než starým dobrým mučením.
Mluvící gigantičtí pavouci
V prvním dílu si mysleli, že si můžou dovolovat na čaroděje Radagasta. Byl to omyl. Velkým pavoučím potvorám se přesto hrdinové cestou hlubokým lesem nevyhnou. Nebudou vypadat úplně jako zlá pavoučice Odula z Pána prstenů: Návratu krále. Režisér Peter Jackson slibuje, že budou s Bilbem komunikovat. Telepaticky!
Jízda v sudu
Trpaslíci a Elfové se moc nemusí. A tak to v království lesních elfů, kterým mimochodem vládne Legolasův otec Thranduil, dopadne trochu ošemetně a celá situace vede k útěku v prázdných sudech vržených do řeky. Bude to jízda.
Elfka bojovnice Tauriel
Pánové, seznamte se s další potenciální manželkou. Po Galadriel a Arwen z Pána prstenů přichází sličná a smrtící Tauriel. Hraje ji Evangeline Lilly ze seriálu Ztraceni. Tolkien si ji nevymyslel a v Hobitovi, Pánu prstenů, ani dodatcích o ní není ani slovo. Jenže režisér Peter Jackson potřeboval, aby se v hobití trilogii objevila i nějaká žena… Tauriel je velitelkou elfích strážců a dokáže se ohánět všemi možnými zbraněmi. Nejraději má ale luk a dvojici dlouhých dýk. Připomíná vám to někoho? (Zdravíme Legolase!)
Rozstřel lukostřelců
Ta dá, na scénu vstupuje Legolas. Orgando Bloom si zopakuje roli elfího lukostřelce, protože i když v Tolkienově knize chybí, jako syn krále Thranduila nemůže chybět ve filmu. Jenže nebude jediným borcem s lukem! Větší a podstatnější roli sehraje Bard Lukostřelec v podání herce Luka Evanse, který se drakovi Šmakovi dostane nepříjemně pod kůži!
Drak Šmak
V druhém dílu Hobita z něho rozhodně uvidíme mnohem více než jen oko. Drak Šmak si nebezpečně smrtícím a ne úplně konverzačním tónem popovídá se zlodějem Bilbem. Martin Freeman, který zmíněného hobita hraje, tvrdí, že s Glumem a jeho hádankami v temnotách se to vůbec nedá srovnávat. Šmak je arogantní, sebejistý a má celou dobu navrch. Nebo si to aspoň myslí.
Azogův sprostý spratek Bolg
Azog Znesvětitel je totálním zloduchem prvního dílu. Na scénu už se ale chystá jeho (ne)povedený synátor Bolg. A je to fešák! Odpadávají z něho různé části těla, které si „přidrátoval“ v bizardním stylu Mordou. Stejně jako Azoga ani Borga v knize nenajdete. V Jacksonově filmové verzi ale povede divokou smečku skřetů, vrrků a krvežíznivých netopýrů do Bitvy pěti armád. Že by se taťkovi Azogovi před tím něco stalo?
Trpaslík Dáin na válečném kanci
Bitvy pěti armád se zúčastní také trpaslíci z Železných hor, pro které pošle Thorin Pavéza a spol. Vede je Dáin s výhružným pankáčským mohawkem na hlavě usazený na válečném kanci. Hraje ho Billy Connoly. Toho možná znáte jako krále Theodora. Aspoň jestli jste viděli ne moc povedenou komedii Gulliverovy cesty.
Bitva pěti armád
Takže to máme trpaslíky, kterým přijdou na pomoc lidé, elfové a obří orlové (a možná Medděd?), na jedné straně. Proto nim stojí horda skřetů, vrrků a vampýřích netopýrů. Výsledek? Krvavý. A protože se má zuřivě bojovat na zemi i ve vzduchu, orlové konečně dokážou, že ve Středozemi jsou i něčím víc než taxi servisem.