Vylézt do výšky téměř 5 metrů na lanové dráze, to už je adrenalin. Cestu v korunách stromů se spoustou pater, zákoutí a domků letos prodloužili na více jak kilometr. Ke stavbě použili akátové dřevo: těžké a tvrdé, které dobře odolává počasí. Obří konstrukce je protkána pevnými lany, nerezovými schodišti, prolézačkami a věžemi.
Z výšky je dobře vidět některé další atrakce: hrad, obří houpačky, trampolíny nebo labyrint. A taky na oázu vodního světa, která je nejnavštěvovanější. Na první pohled je jasné proč: Hrátky s vodou tady neberou konce.
Mirákulum v klidu přírody
Zatímco na atrakcích je rušno, v lesíku na naučné stezce panuje klid. Na čtyřech hektarech se tady dozvíte mnohé o lese a přírodě kolem. Před hmyzím hotelem můžete v klidu pozorovat pestré a užitečné tamní obyvatele: včely, zlatoočky, berušky nebo škvory. Narazit v Mirakulu můžete třeba na užovku hladkou, otakárka ovocného, chroustka žlutého, listonoha letního nebo dudka chocholatého. Dozvíte se také, kolik zvířat žije ve stromě nebo jak chránit prostředí kolem nás. Věděli jste třeba, že se papírový kapesník rozkládá 3 měsíce, textil 6-10 let, PET láhev 100 – 1000 let a sklo až 6 tisíc let?
Místo vojáků děti
Dětský smích je z Mirakula slyšet už 7. rokem. Předtím mělo místo temnější historii. Od roku 1905 se tady cvičili se vojáci: rakouští, čeští, němečtí a nakonec Rusové. Atmosféra je už dnes mnohem veselejší, a že tady bývaly sovětské okupační jednotky dnes připomínají chátrající budovy u parkoviště při vstupu do parku. Pokud ale máte rádi vojenskou techniku, vydejte se na nedaleký tankodrom. Z parku Mirakulum se tam dostanete po úzkokolejné železnici a samotným zážitkem už je asi 2 km dlouhá jízda v kopii vojenské polní drážky s parní lokomotivou.